Sojusz ELITE VETERANS

Forum Skrzydeł Sojuszu ELITE VETERANS

Ogłoszenie

Pełną aktywację na Forum, po wiadomości w grze, wykonują Administratorzy:
Silencer i Marcin L

#1 2008-08-22 20:25:58

JAROVIT666

Rada ELITE VETERANS

11542410
Zarejestrowany: 2008-05-25
Posty: 136
Punktów :   

AA

Ponieważ wielu z nas ma poważne problemy i plaga alkoholizmu szerzy się w Radzie i sojuszu postanowiłem założyć tutaj pokój dla wszystkich alkoholiczek i alkoholików byście mogli szczerze napisać o swoim problemie podzielić się bolączkami i sposobami radzenia sobie z tym śmiertelnym nieuleczalnym nałogiem jakim jest ALKOHOLIZM!!!.Dzięki temu inni współtowarzysze niedoli będą mogli poczuć wsparcie w tej samotnej próbie życia w trzeźwości i mieć nadzieję na lepsze jutro.
Jako pierwszy z RADY SOJUSZU ELITE daję innym przykład i udałem się na terapię odwykową trwająca 6tygodni po powrocie z niej podzielę się z wami przeżyciami z mojej nowej drogi trzeźwienia.Proszę potraktujcie ten temat poważnie i wpisując się tutaj wspierajcie swymi wypowiedziami nawzajem i żyjcie w trzeźwości co uleczy nie tylko nasz sojusz i pozwoli nam opanować Cwiartkę ++ ale i wygrać server 5,ale co najważniejsze zmniejszy widmo alkoholizmu jakie zawisło nad RADĄ ELITE a wiedzcie że ryba psuję się od głowy pozdrawiam was serdecznie z Oddziału Leczenia Uzależnień w Bełchatowie wasz zawsze kochający JAROVIT666

Offline

 

#2 2008-08-22 20:56:28

Silencer

Wonder Woman

Zarejestrowany: 2008-05-25
Posty: 291
Punktów :   

Re: AA

Nie należę do rady ale mogę się wypowiedzieć...
Myślę że warto za wczasu o tym pomyslec i postarac sie umiejętnie dawkować alkohol, żeby można sie nim było cieszyc i delektować przez całe życie. Zeby nie musieć kiedys sobie drastycznie powiedzieć KONIEC! Wszystko jest dla ludzi na nie ludzie do wszystkiego. Dla mnie konsumpcja alko musi miec swoją oprawę-nie smakuje mi poprostu gdy pracuję, gdy nie ma wokół dobrego towarzystwa, lub gdy nie stanowi ubarwienia dobrego posiłku itd itd... Oczywiscie przegięcia się zdażają (co dałam przyklad we Wrocławiu)  - ale takie momenty przypominają mi o tym że trzeba sie pilnować żeby nie spedzać tak kazdego dnia czy też zaczynac kolejnego.
Jaro-życzę powodzenia!


http://travian.ping-timeout.de/sig4/pl5/14634.gif

Offline

 

#3 2008-08-22 21:07:58

heliakon - darsonix

ELITE V

Zarejestrowany: 2008-05-25
Posty: 752
Punktów :   
link do konta: http://s5.travian.pl/spieler.p

Re: AA

Jestem chyba też w jakimś stopniu uzależniony od alkoholu. Jedno jest wiedzieć że pija się za dużo drugi jest dopuścić do swojej świadomości kiedy przekroczyło się granicę z za której powrót jest bardzo trudny lub niemożliwy. Do trzeźwości nikogo nie idzie zmusić ani przekonać. Do tego trzeba samemu dotrzeć i powiedzieć sobie że życie jest ważniejsze niż flaszka i to nie ona nim będzie sterować.
Ja postanowiłem walczyć sam ze sobą. Dziwne rzeczy człowiek sobie wmawia żeby napić się chociaż piwa... ciepło jest, pić się chce, gasi pragnienie...
jedno piwo to nie jest przecież złe...
To wszystko jest prawda. Alkohol jest dla ludzi. Rożnica jednak polega na tym że jeden wypije jedno piwo kiedy mu się chce pić a ja od razu mam ochotę na 5 następnych...
Czy przestanę pić? nie wiem. Wiem że dziś nie piłem. małe zwycięstwo każdego dnia móc powiedzieć sobie: dziś nie piłem.

Offline

 

#4 2008-08-22 21:31:25

a&i

Chiński zwiadowca

1682514
Skąd: Neverland
Zarejestrowany: 2008-05-30
Posty: 742
Punktów :   
WWW

Re: AA

Powodzenia. Ja będę niecierpliwie czekać na relacje . Wiesz że mnie ten temat dość interesuje Trzymaj się tam mocno żebyś wrócił do nas  perspektywa na lepsze - trzeźwe jutro. Czy ja ma problem - nie wiem , możliwe - napewno mam słabszy niz głowa żołądek i choćbym chciała  -  on jest naturalnym wentylem.


Głosuj na mnie jestem: mondra, pienkna, twurcza i i pszyjacielka - oddaj swuj głos to ja Twoja kandydatka na MISS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
http://zk.i4u.pl/forum/files/laugh34pm8kn_119.gifhttp://zk.i4u.pl/forum/images/smiles/icon_flaszen.gif
http://zk.i4u.pl/forum/files/zemdlal_173_119.gifhttp://zk.i4u.pl/forum/images/smiles/icopac_krol.gif

Offline

 

#5 2008-08-22 21:47:09

JAROVIT666

Rada ELITE VETERANS

11542410
Zarejestrowany: 2008-05-25
Posty: 136
Punktów :   

Re: AA

Tak tak moi drodzy to nie dla jaj założyłem ten temat ja naprawdę kocham alkohol szczególnie PIWO dobrej jakości co już zauważyliście w Wrocławiu.Co prawda nie chce mi sie pic codziennie ani co tydzień a nawet i co miesiąc lecz zdarzają się mi okresy kiedy z takim towarzystwem jak wasze bym sie napił ale ja pijąc ryzykuje ze się nie zatrzymam na jednym dniu mimo iż ostatnio "udało "mi się kontrolować  picie.Żałuję że teraz gdy nabrałem rozsądku do alkoholu i naprawdę rzadko odczuwam wewnętrzna potrzebę picia i piję tylko gdy ja chce nie gdy ktoś mnie namawia lub jest okazja wraz z tym "rozsądkiem" jakimś umiarem w stosunku do alkoholu nabyłem też NAŁÓG i stałem sie ALKOHOLIKIEM:((( i gdy pije to tańczę ze śmiercią. Pisze to do tych którzy są jeszcze w fazie Picia Szkodliwego i są PIJAKAMI a nie ALKOHOLIKAMI czyli mogą przestać nadużywać kiedy zechcą by zastanowili sie nad tym jak piją i nie popadli w uzależnienie jak ja bo naprawdę nikt nie wie kiedy sie uzależnia:((( a potem już nie można przestać i pozostaje ścisła abstynencja lub "ROSYJSKA RULETKA" z piciem kontrolowanym które może zakończyć sie zapiciem i śmiercią...............A jak zobaczyć w jakim jesteście miejscu na drodze do uzależnienia??? po prostu nie pijcie przez miesiąc żadnego alkoholu nawet piwa wsłuchujcie się w swoja psychikę i zobaczcie czy bardzo Was wkurwia abstynencja.

Ostatnio edytowany przez JAROVIT666 (2008-08-22 21:48:35)

Offline

 

#6 2008-08-22 22:04:45

Mores

Użytkownik

Skąd: Łochowo
Zarejestrowany: 2008-05-27
Posty: 122
Punktów :   

Re: AA

Kochana redakcjo, w raz z 3 kolegami kupiłem 1 piwo poł litrowe....
Od tego sie zaczyna, a tak na serio to fajny tekst załącze:

Wczoraj wybrałam sie na imprezę z moimi kolezankami. Powiedziałam mojemu męzowi, ze wroce o połnocy. Obiecuje ci kochanie, nie wroce ani minuty pozniej, powiedziałam i wybyłam. Ale. impreza byla cudowna! Drinki, balety, znow drinki, znow balety, i jeszcze więcej drinkow, było tak fajnie, ze zapomniałam o godzinie. Kiedy wrociłam do domu była 3 nad ranem. Wchodze do domu, po cichutku otwierając drzwi, a tu słysze tą wscieklą kukułkę w zegarze jak zakukała 3 razy. Kiedy się zorientowalam, ze moj maz się obudzi przy tym kukaniu, dokonczyłam sama kukac jeszcze 9 razy... Bylam z siebie bardzo dumna i zadowolona, ze chociaz pijana w cztery dupy, nagle taki dobry pomysł przyszedł mi do glowy - po prostu uniknęłam awantury z męzem...Szybciutko połozyłam się do łozka, mysląc jaka to ja jestem inteligenta! Ha
Rano, podczas śniadania, mąz zapytał o której wróciłam z imprezy, więc mu powiedziałam, ze o samiutkiej północy, tak jak mu obiecałam. On od razu nic nie powiedział, nawet nie wyglądał na podejrzliwego. 'Oh, jak dobrze, jestem uratowana.... pomyślałam i prawie otarłam pot z czoła. Moj maż, po chwili, spojrzał na mnie serio, mówiąc: Wiesz, musimy zmienić ten nasz zegar z kukułką. Zbladłam ze strachu, ale pytam pokornym głosem: 'Taaaak"  A dlaczego, kochanie? A on na to: Widzisz, dziś w nocy, kukułka zakukała 3 razy, potem - nie wiem jak to zrobiła - krzyknęła 'O kurwa"  znów zakukała 4 razy, zwymiotowała w korytarzu, zakukała jeszcze 3 razy i padła na podłogę ze śmiechu. Kuknęła jeszcze raz, nastąpnęła na kota i rozwaliła stolik w salonie. A potem, powaliła się koło mnie i kukając ostatni raz - puściła se głośnego bąka i szybko zaczęła chrapać........


Ja wogóle nie pije alkoholu, czasami sporadycznie wino.
Nie dla tego ze nie lubie, nie mogę.... jestem celiakowcem, mam diete bezglutynową i wszystko co ma gluten jest wykluczone z menu.
Tak ze piwo, wódka mój wróg nr:1.
Piwo ostatni raz piłem 15 lat temu, kiedy sie dowiedziałem ze mam taką "przypadłość".
Ten teks wyzej to oczywiscie na rozluznienie tematu, do pewnych spraw trzeba podejsc na rózne sposoby. Czasami zartem.
Co do tematu to ciezko mi sie wypowiedziec bo po za kilkoma przypadkami kiedy to tak na serio popiłem przed chorobą, to od 15 lat nie znam stanu upojenia alkoholowego.
Myśle ze kazdy z nas z pewnymi problemami sam sobie nie poradzi, uważam ze ludzie nie korzystają z pomocy ludzi którzy naprawde chca nam pomóc. Zeby skutecznie walczyc z uzależnieniem jakim kolwiek to potrzebna silna wola, uporzadkowanie otoczenia, cel obrac zeby zając sie czyms co buduje i nastawia pozytywnie i tymi metodami isc do celu.

Ostatnio edytowany przez Mores (2008-08-22 22:39:49)

Offline

 

#7 2008-08-22 22:25:54

strah

Użytkownik

13473412
Call me!
Skąd: Ostrołęka, Gdynia
Zarejestrowany: 2008-07-15
Posty: 155
Punktów :   

Re: AA

Powodzenia Jaro

Ja tam od Sopotu jeszcze nie miałem zgonu. Widocznie trzeba nieźle walnąć się w łeb i wraca świadomość, że szkoda oddać życie za flaszkę.
Ja z alkoholowego nałogu wskoczyłem na lody i czekoladę. Są pyszniejsze i nie wykręcają mordy przy konsumpcji.

Offline

 

#8 2008-08-22 22:51:48

Mores

Użytkownik

Skąd: Łochowo
Zarejestrowany: 2008-05-27
Posty: 122
Punktów :   

Re: AA

W uzupełnieniu wiadomosci:
Wracajac jeszcze do tematu ogólnie alkoholu i picia.
Jak wspomniałem nie pije wogóle, ale co jest charakterystycznego. Prosze sobie wyobrazic ze prawie połowa "znajomych" odrzuciło mnie towarzysko z tego powodu....bo nie pije. Kumple nie wpadaja do mnie jak kiedys bo po co jak z Maciejem piwka nie wypije czy flaszeczki. Nie chodzą ze mne do lokali na impreze bo co to za kompan co nie wypije i nie złapie klimatów. Skrajnosci prawda, gdybym miał slaby charakter poddałbym sie i pił mimo ze alkohol(gluten zawarty) mógłby mnie doprowadzic do smierci nawet.
Ale pokusy były i czasami sie łamałem, duzo pomogła mi zona, rodzice, prawdziwi przyjaciele. Mimo ze człowiek niby ma juz czache upożadkowana to jednak pewne problemy moga dosiegnąc kazdego.

Offline

 

#9 2008-08-23 00:07:07

JAROVIT666

Rada ELITE VETERANS

11542410
Zarejestrowany: 2008-05-25
Posty: 136
Punktów :   

Re: AA

Dokładnie to przerabiałem gdy byłem abstynentem przez kilka lat ale Przynajmniej można poznać kto jest prawdziwym kumplem a nie kolegom od flaszki

Offline

 

#10 2008-08-23 00:35:31

Marcin L

Administrator

Skąd: -=SoPoT=-
Zarejestrowany: 2008-05-24
Posty: 685
Punktów :   

Re: AA

Piszę pod lekkim wpływem, ale przyznaję, ze czasem przeginam z alkoholem. Na szczeście mam osobę, która mnie hamuje i sprowadza na ziemię, czyli moją uKochaną, od 15 lat, Żonę

btw - Jaro - trzymam kciuki, zebyś sie uwolnił


http://sig.travutils.com/pl5/16629.png

Offline

 

#11 2008-08-23 13:47:44

JAROVIT666

Rada ELITE VETERANS

11542410
Zarejestrowany: 2008-05-25
Posty: 136
Punktów :   

Re: AA

Moi drodzy to miło z waszej strony że mi dobrze życzycie i trzymacie kciuki ale muszę was trochę rozczarować od alkoholizmu nie ma ucieczki jest sie chorym do końca życia chyba że żyjemy przez cała nadchodzącą wieczność to przez całą wieczność to nie jest katar ani złamanie duszy czy nogi które można uleczyć "ALKOHOLIZM JEST CHOROBĄ NIEULECZALNĄ" tak jak kiedyś HIV można być nosicielem wirusa całe życie i nie zachorować albo zachorować i umrzeć
tak samo jest z alkoholizmem istnieje jedynie ucieczka od ALKOHOLU poprzez ciągłe leczenie a terapia to tylko mały kroczek kto się nie leczy ten ma nawrót choroby i "taniec z śmiercią"dlatego założyłem ten temat by w sposób nienachalny zwrócić wam uwagę na problem by niektórzy z nas nie zaszli za daleko
to chyba ostatni mój wpis przez kolejne 4 tygodnie będzie więc życzę tym co mogą mieć umiar umiaru

Offline

 

#12 2008-08-23 21:33:42

Faith_no_more - syn gromu

Admin TT

6820312
Call me!
Zarejestrowany: 2008-06-26
Posty: 133
Punktów :   
link do konta: http://s5.travian.pl/dorf1.php

Re: AA

Jarku życzę powodzenia co do alkocholizmu to ja jeszcze w to nie wpadłem i nie mam zamiaru a powiem szczerze że lubię popić szczególnie piwo i wódkę ale tylko wtedy gdy jest wokół mnie towarzystwo które akceptuje co prawda było kilka wpadek że urwał mi się film ale jakoś nie żałuję tego ponieważ dobrze się wtedy bawiłem (gorzej z reakcją rodziców) jestem zadowolony z tego  że mam na tyle silną wole że jak nie mam ochoty to nie piję i nikt mnie wtedy do tego nie zmusi i ja mam tak np. jest okres wakacji gdzie przez cały tydzień balujemy i codziennie pije ale nie aż tak do zgonu:) a potem przez 2 tygodnie nie wypiję nawet jednego piwa ponieważ nie mam ochoty  to samo mam w szkole często jest tak że chodzimy z paczka do knajpy na browarka i wychodzimy jak by nigdy nic się nie stało i rozchodzimy się do domów ale przychodzi taki okres gdzie nam się odechciewa pić i wtedy robimy sobie  przerwę i balujemy tylko okazyjnie

Ostatnio edytowany przez Faith_no_more - syn gromu (2008-08-23 21:35:21)


s6-syn gromu s5 drugi gracz na koncie faith_no_more
http://pl.youtube.com/watch?v=op548WQEdPw
http://cry.travianteam.com/sig-5-pl-2-pl5_17180.gif

Offline

 

#13 2008-08-23 21:45:56

zarim drago

Rekrutant ELITE VETERANS

612064
Skąd: Koniaczów/Jarosław
Zarejestrowany: 2008-05-26
Posty: 494
Punktów :   
link do konta: http://s5.travian.pl/spieler.p
WWW

Re: AA

no to mnie się dotyczą słowa kolegi wyżej wakacje to okres prawdziwego pijaństwa, jednak później częstotliwość imprez się zmniejsza więc jak niema okazji to się nie pije wiec do października jestem pijakiem... Piję jedynie w towarzystwie ludzi z którymi się dogaduję, nigdy nie mam ochoty na picie w domu, no chyba ze jest gorąco to browarka się strzeli, ale tu odzywa się lenistwo po browarka trzeba iść do sklepu a mi się po prostu nie chce
poza tym mam wiele innych nałogów, więc na picie mało miejsca jest

Ostatnio edytowany przez zarim drago (2008-08-23 21:47:00)


autor powyższego postu jest boski i wogle, więc proszę nie krytykować jego wypowiedzi

Offline

 

#14 2008-08-25 15:11:43

Dude

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-26
Posty: 87
Punktów :   

Re: AA

Jaro, trzymam za Ciebie kciuki! walka z tym nałogiem jest cholernie trudna, wielu nie wytrzymuje. Trezba duuuzo silnej woli i wysiłku żeby sie nie poddać i trwać w trzeźwości.
Na studiach mielismy warsztaty organizowane przez PARPA (Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych). W trakcie jednego takiego kursu przyszedł niepijący od wielu lat stomatolog, który przepił wszystko do czego doszedł w życiu. Powiedział m.in jak on radził sobie z piciem. Codziennie rano mówił sobie, że zrobi wszystko aby nie pić przez cały dzień bo wytrzymać jeden dzień bez picia jest łatwiej niż całe zycie. Następnego dnia znowu sobie tak mówił i tak od 10-ciu lat.

On dał radę. Życzę żeby i Tobie się to udało!

Offline

 

#15 2008-08-28 19:17:55

Anubis

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-08-08
Posty: 22
Punktów :   

Re: AA

chociaz ja z tym nie mam problemu czasem jakies piwko ( najlepiej tyskie:D)  i to tyle, paliłem i juz od 5 lat nie pale, prochów nie brałem i nie zamierzam brac.

To wszystkie uzywki które sa obok nas to nie myslcie sobie że  powstały w XX czy XIXwieku one istnieja od zarania dziejów tylko że teraz sa na skinienie reki.Gdziekolwiek człowiek nie spojrzy reklama tytoniu ,reklama czystej wyborowej,co krok to monopolowy,na dyskotekach  i nie tylko łatwo dostepne prochy  z których korzysta tak samo jak i przy pozostałych uzywkach młodziez jak najbardziej podatna na te rzeczy.
Dopóki nie zniknie  rządza pieniadza  to nie zniknie problem alkocholu czy tytoniu a z tym ciezko jest walczyć.

Pracuje w komunikacji miejskiej w łodzi raz do roku mamy zajęcia z BHP na ktorych jest godzinka poświecona alkocholizmowi  gdyz sporo osób pracujacych w MPK ma z tym problemy.Co roku pani  profesor z kliniki uzaleznień powtarza nam to samo a efekt? słaby
Pamietajcie że zawsze zaczyna sie od jednego kieliszka czy papieroska,ma na to równiez wpływ otoczenia ze sięgamy po tego pierwszego  potem przychodzi nastepny,nastepny,nastepny az przekroczona zostaje granica ze mozesz powiedzieć sobie dosc i wtedy zaczynasz się staczać.
Tak jak piszecie rzucic to jest cięzko  i nie wystarczy do tego silna wola i postanowienia potrzebne jest wsparcie otoczenia  i pomimo ze was nie znam  to za wszystkich ktorzy planuja lub sa w trakcie walki z nałogami trzymam kciuki

Ostatnio edytowany przez Anubis (2008-08-28 19:19:14)

Offline

 
Dostałeś minusa ? Zajrzyj do Zasad, czy się należał

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.hip-hop-subkultura.pun.pl www.waler-gym.pun.pl www.csklanorange.pun.pl www.shurikenninja.pun.pl www.kppoznan09.pun.pl