Sojusz ELITE VETERANS

Forum Skrzydeł Sojuszu ELITE VETERANS

Ogłoszenie

Pełną aktywację na Forum, po wiadomości w grze, wykonują Administratorzy:
Silencer i Marcin L

#1 2008-11-16 13:36:37

ackacper5

ELITE V

Zarejestrowany: 2008-06-01
Posty: 146
Punktów :   

prosze o rozstrzygniecie sporu

Witam
Jest maly problemik miedzy dwoma graczami wolverine i opolgaz. Napisze po krotce o co chodzi reszta jest w rozmowach poniżej. Wiec gracz Wolverin poprosil gracza opolgaz o pomoc w przejeciu wioski. Wszystko było by ok. gdyby opolgaz wyslal gaduly jak trzeba – do godziny 19 jak było umowione a nie po 19 – moim zdaniem powinien oddac wioske Wolverinowi ponieważ po korespondencji z nim stwierdzam iż celowo podebral wioske wolverinowi nie wysyłając gadul jak powinien wiedział ze Wolverin na 19 wysle gaduly zbijające ostatecznie zadowolenie i wykorzystal sytuacje – co jest dla mnie najsmieszniejsze w tym wszystkim opolgaz chce zwrotu surki za gadule która stracil ze swojej winy bo nie wyslal gadly jak trzeba stwierdzil ze wtedy odda wioske – ale czy to jest normalne ja tez tracilem przy przejmowaniu wiosek gaduly i nie narzekałem obiecywałem szybka odbudowe i dalsza pomoc – proszę was o wypowiedz chce znac zdanie reszty rady w tej sprawie. Moglbym faktycznie wyjsc z sojuszu na dwa dni i pomoc w przejeciu osady herm i wolverin ale czy warto tracic Defy i offy na swoich graczy??? Zamiast wykorzystywać je pod gumisie - dodam jeszcze ze negocjowac nie bedejesli poprl moje zdanie zarzadca SH - m111






wybacz gracz twojego odlamu pownien oddac ta wioske i nie fuszyc sie - mial wyslac gadule do godziny 19 ze ma proble z czytaniem ze zrozumieniem to jego problem wioska miala byc wolverina a on mu najzwyczjniej ja podebtal bo nie robilby problemow z oddaniem - przedstawie ci rozmowe jego i wolverina bo chyba jest najbardziej istotna - juz nie wspomne ze oficjalnie na travianie przyznal sie do posidania trzech kont multi
Ja (15-11-2008 23:14)
to o 19 sie zgadamy
____________
Wolverine napisał(a):

była rano zniszczona

____________
opolgaz napisał(a):

A rezydencje zniszczyłeś?
____________
Wolverine napisał(a):

wyślij jak możesz na 16/103 tak bym mógł na 19 swojego wysłać dzieki

____________
opolgaz napisał(a):

mam wodza nawet 2

____________
Wolverine napisał(a):

czesc masz może wodza użyczyć


mi111 10:16:31
witaj - chce załatwic sprawe pokojowo
mi111 10:16:39
opolgaz powinien oddac osadke
mi111 10:16:45
takie jest moje zdanie
mi111 10:17:07
wiec proszę o cierpliwość bym mogła to załatwić jak trzeba
Ja 10:17:11
on straszy mi tu satakami ze swoich multi
mi111 10:17:25
herm tez go straszy
mi111 10:17:58
wiec nie ma sensu zastraszanie ani jednego ani drugiego
Ja 10:17:59
no mi tez by sie cisnienie podnioslo szczerze inaczej sie ugadali inaczej zrobil i jeszcze ma pretensje
mi111 10:18:38
niech schowaja honory dumy do kieszeni czy jak to tam zwał - mysle że posłucha mojego rozkazu
mi111 10:18:42
i odda
mi111 10:18:44

Ja 10:19:07
ok - dzieki
mi111 10:19:10
ale za godz się tym zajmę konkretnie teraz znikam
mi111 10:19:26
jeszcze tylko opolgazowi przekaże moja decyzje
Ja 10:23:18
ok nie ma sprawy herm jeszcze atakow nie wyslal bedzie czekal
mi111 11:50:52
powiedzmi jeszcze czy padły propozycje rozwiazania sprawy? np oddaje osadke za surke na osadników? albo zostawia sobie osadke i sam daje surke na osadnika? były takie rozmowy?
Ja 11:51:37
mi on mial urzyczyc swoich gadul i wejsc przed 19
Ja 11:52:01
ja tez pare razy stracilem gaduy przy akcji i nie kazalem oddawac nikomu nic
Ja 11:52:28
przy marcina l wiosce stracilem 3 gaduly i ani ziarenka nie chcialem
Ja 11:52:33
przy herm podobnie
mi111 11:52:49
ja bym tez nie chciała ale nie wszyscy sa tacy jak my
Ja 11:53:05
wiesz jak mi to wyglada??
Ja 11:53:12
on to zrobil celowo
Ja 11:53:30
sorki ja bym oddal wioche i tyle bo nie miala byc moja
mi111 11:53:44
całe skrzydło stoi za nim murem i powiedzieli ze za to ze padły propozycje jak rozwiazac sprawe a wyscie je odrzucili i probujecie nas straszyc z pozycji siły - nie oddamy osadki za darmo
Ja 11:54:10
wiec wrzucam temat w pokoj rady
mi111 11:54:10
bo zamiast sie porozumiec normalnie to szykujecie sie do ataku
mi111 11:54:30
Dobrze
Ja 11:55:02
jesli rada postanowi ze ma oddac to tak bedzie - ja uwazam ze zrobil to celowo
mi111 11:55:56
dla mnie tez nie ładnie zrobił ale mojego gracza bede bronic
Ja 11:56:41
wiesz jak macie na tyle defa bo zamiast na gumisie bedziemy wywalac off i def na siebie na wzajem
Ja 11:56:54
ja tez wyjde z sojuszu jak bedzie trzeba:)
mi111 11:57:13
mamy defa i dla obrony naszego gracza nie bedziemy załowac
Ja 11:57:14
tym bardziej ze nie tylko ja widze ze to jego wina jest
mi111 11:57:37
to czemu nie pójdziecie na ugode
mi111 11:57:41
\stracił zal mu
Ja 11:57:46
jaka mi??
Ja 11:57:59
wolverin jest po banie potrzebue sam pomocy
mi111 11:58:06
osadka za surke na gaduły
Ja 11:58:14
a on mi kaze oddawac jeszcze surki za gaduly
Ja 11:58:29
stracil przez swoja glupote
mi111 11:58:49
to niech herm mu da - czasem trzeba jakos dume uspokoic i jednego i drugiego
Ja 11:59:38
nie przejdzie mi ja bym to samo zrobil a jeszcze bym katami porzadnie pojechal - jesli o to chodzi
Ja 11:59:52
od off jestem dobry ale nie od dyplomacji:)
mi111 12:00:12
wiec mówie co orzeklo moje skrzydło beda ataki bedzie def
mi111 12:00:44
wiec lepiej zamiast robic cyrk trzeba dojść do porozumienia
mi111 12:00:52
i schowac honor do kieszeni
Ja 12:01:08
to samo twojemu graczowi i skrzydle powiec
Ja 12:01:46
ja wklejam w rade jak oni orzekna ze ma oddac to i tak bedzie musial oddac
mi111 12:03:00
oni to wiedza - i patrza na to tak - "nie chcecie sie porozumieć - nie chcecie przyjąc proponowanych rozwiazań to my osadki nie oddamy." Opolgaz jest skłonny oddac osadke ale nie za darmo - a dlatego, że straszycie atakami.
mi111 12:03:12
ok
Ja 12:03:58
jestes w radzie tez sie wypowiedziec mozesz
Ja 12:04:09
rada stwierdzi oddac ma bedzie musial
mi111 12:04:12
wiem
mi111 12:25:32
czy rozmawia z Wami juz nasza negocjator/
mi111 12:25:36
?
Ja 12:26:35
nie bede z nikim promawiac napisalem ci w okno rady daje i czekam na efekty
mi111 12:27:12
no to czekam
Ja 12:27:18
wioska nie miala byc jego i tylko to jest faktem
Ja 12:27:35
ukradl ja zwyczajnie wolverinowi przed nosa
Ja 12:28:43
postaw sie na wolverina miejscu prosisz o pomoc a gostek zamiast pomoc przejmuje ci wioche i jeszcze twoja wina bo stracil gaduly
Ja 12:28:55
jakby wyslal do 19 to by ich nie stracil
Ja 12:29:14
i sam jest sobie winny


http://i34.tinypic.com/33ljr7d.jpg

Offline

 

#2 2008-11-16 13:55:34

mi111

Dyplomata ELITE VETERANS

16089583
Zarejestrowany: 2008-08-05
Posty: 162
Punktów :   

Re: prosze o rozstrzygniecie sporu

Wyjaśnienie gracza opolgaz:

Słuchajcie po krótce sprawa wygląda tak:
- wczoraj gracz Wolverine spytał czy mam gaduły jakieś?, powiedziałem mu, że mam 2 gaduły. Poprosił abym posłał je przed godziną 19:23 do osady 16/103 bo chce ją przejąć, tak też zrobiłem. O godz. około 22 zobaczyłem, że osada nie jest przejęta więc wysłałem znowu 2 gaduły, pierwszy z nich przejął osadę drugi poszedł do piachu. W związku z powyższym, że Wolverine nie skoordynował ataku i nie poinformował, a ja straciłem 2 gadaczy zbudowałem rezydencje szybko aby miec pewność że odzyskam starcona surkę. Teraz gracz Herm&Norbi odgraża się że przejmie tę osadę siłą i ackacper też. Herm nawet wyszedł z sojuszu aby uderzyć.
Najśmieszniejsze jest to, że zaproponowałem ugodę, zwrot surki za 1 gadułę i oddaję osadę, zwrot surki mógłby być nawet w formie postawienia mojego woja w tej osadzie na 6 dni na wyżywienie tak aby zrekompensować straty.
I wiecie co? Zero jakiegokolwiek dialogu z nimi.
Zaproponowałem aby spór osądziły osoby postronne np: z Tytanów,Haremu i Harkonen i jeśli stwierdzą, że to moja wina oddam osadę bez gadania, ale jeśli stwierdzą że to wina Wolverine to tematu nie było.
Elite V zaśmiało sie z tego.
Dlatego mam to w d.. teraz i jeśli będzie tak gorąco to skasuję to konto dla zasady i nikt nie będzie miał nic.
Pierwszy raz jestem w takiej sytuacji i też mi ciężko, ale najbardziej denerwuje mnie to, że z nimi niema dialogu, ja o słupie a słup dupa.
Nigdy Was i sojuszu nie zawiodłem, zawsze byłem lojalny.
Ale Swój honor mam.


Dowody:
Rapory z ataków gadułami,
Korespondencja z Wolverine, Herm&Norbi i akacper


********************************8
opolgaz napisał(a):

1. Wolevrin nie powiedział mi konkretnie, że przejmuje na 2 razy, a jedynie spytał czy mam gadaczy i mogę ich wysłać na te osadkę. (dowód: moja korespondencja z Wolverin)

2. Nie wiedziałem, że osadka ma zadowolenie na poz. 3%- bo niby skąd? (dowód: fakt posłania 2 gadaczy z czego jeden przejął osadę, drugi poszedł do piachu - nawet jakbym wiedział nie posłałbym drugiego)

3. Postawienie rezydencji wynikało z tego, żeby nie tracić więcej surki - (na gadaczy). Wojska nie stawiałem to była obstawa gaduły.

4. Zaproponowałem rozwiązanie sprawy, zwrot surki za gadułę bo to ja jestem najbardziej stratny i oddam osadę.
Cała akcja była źle przygotowana, bez konkretów, bez koordynacji i wyszło jak wyszło.
Zaproponowałem zwrót surki o równowartości 2 gadaczy ale po przemyśleniach i analizie jestem skłonny oddać osadę za surkę na 1 gadułę. Duża w tym wina Wolverina.

5. Herm dodatkwo dołożył do pieca i zaczał mnie straszyć że sam przejmie osadę i dodatkowo jedną moja , ponadto straszył że zgłosi sprawe do MH, ze mam multi jak mu odpowiedziłem że przyjde po 4 jego osady. I tak zrobie - ale ale odbędzie się to kosztem dużej ilości przelanej krwi, a to nie oto chodzi.

6. Dlaczego Herm występuje w roli adwokata Wolverina? Czyżby też multi? Dlaczego Wolverin sam nie rozmawia?



*****************************
Zastraszanie herma:

od dołu...

ogolnie dziekuje za wyjasnienie

1. wolverina dzis caly dzien nie ma wiec ja za niego rozmawiam gdyz jestesmy bliskimi znajomymi i non stop na telefonie z nim rozmawiam

2.olpogaz dokladnie wiedzial ze pomoc wodzami jest potrzebna do godz.19 o czym pisal ze jego wodz wchodzi pare po 19 i juz z przejmowaniem

3.jesli opolgaz nie umie czytac niech nie oferuje pomocy

4. sprawa trafila do mh gdyz sam opolgaz pokazuje jakie to nie ma multi i grozi mi ze mnie zaatakuje z 3 innych swoich kont

5. dziekuje za wyjasnienia ale mnie to juz nie interesuje
za duzo czlowiek chce pomoc ale jak widac nie widzicie w czym problem tkwi - a tkwi w tym ze gostek przejął sobie osade z przed nosa - a jesli juz zabral ja to po jaka cholere budowal rezydencje wiedzac ze wolv wyslal ponownie wodza???????????

pozdrawiam
____________
mi111 napisał(a):

Witaj adwokacie Wolverina - czemu to zainteresowany sam nie rozmawia? Ale cóż jeśli uważasz ze wyjaśnienia należą się Tobie to proszę bardzo:

1 przejmowanie osadki gracze zaplanowali wspólnie.

2 Opolgaz został poproszony o pomoc - wysłał 2 Gadaczy - nie wiedział że osadka ma zadowolenie 3% - jeśli tak było po co wolverin prosił o pomoc? Więc osadke przejął i stracił nie potrzebnie drugiego gadacza,

3. Zaproponował rozwiązanie sprawy Wolvarinowi. Niech się więc sam zainteresowany określi co chce z tym zrobić.

I na koniec: Zastraszanie graczy będących w tym samym sojuszu nie leży w dobrym tonie! Bo albo gramy razem albo nie!

To tyle wyjaśnień - myślę że gracze powinni się w tej sprawie spokojnie porozumieć.

Pozdrawiam

____________
herm&norbi napisał(a):

witam
prosze o wyjasnienie "podebrania" przejmowanej osady wolverina przez gracza opolgaz

gracz opolgaz wiedzial dobrze ze wolverine przejmuje osade na 2 razy, zadowolenie stanelo na 3% a pan opolgaz wyslal sobie wodza , przejął osade i zamiast zostawic zeby oddac dana osade wybudowal sobie rezydencje i postawil wojsko

czekam na wyjasnienie

*****************

Obydwaj Ackacper i herm oświadczyli że nie chcą rozmawiać i dojść do porozumienia - bo nie ma o czym.

I może nie podoba mi się że opolgaz przejął tą osadkę ale stoję za nim murem jak całe moje skrzydło - bo z jego strony propozycje porozumienia wyszły z drugiej strony były tylko żądania.

Napisałam wczoraj rano do Marcina L o pomoc do tej pory nie przeczytał mojej wiadomości...

Ostatnio edytowany przez mi111 (2008-11-16 14:02:11)


Mam psy, sokoły, konie - kocham łów szalenie, a wokół same zające i jelenie.
Pałace stawiam, głowy ścinam kiedy mi przyjdzie na to chęć. Mam biografów, portrecistów i jeszcze jedno pragnę mieć...

Offline

 

#3 2008-11-16 14:00:28

ackacper5

ELITE V

Zarejestrowany: 2008-06-01
Posty: 146
Punktów :   

Re: prosze o rozstrzygniecie sporu

"O godz. około 22 zobaczyłem, że osada nie jest przejęta więc wysłałem znowu 2 gaduły, pierwszy z nich przejął osadę drugi poszedł do piachu."



KTO GO O TO PROSIL????????????????????????????????????????????????/


http://i34.tinypic.com/33ljr7d.jpg

Offline

 

#4 2008-11-16 20:56:30

Marcin L

Administrator

Skąd: -=SoPoT=-
Zarejestrowany: 2008-05-24
Posty: 685
Punktów :   

Re: prosze o rozstrzygniecie sporu

opolgaz, z tego co widzę, z rozmysłem wysłał mniejszą ilość gaduł z zamiarem przejęcia wioski dla siebie

Osada należy się wolverine, a strata gaduły przez opolgaz spowodowana została przez jego własną nadgorliwość lub chciwość. wolverine jest teraz poza Sojuszem i powinien odzyskać wioskę

Swoją drogą umawiali się na PM i wyszła kaszana

Zdecydowanie potępiam takie praktyki wewnątrz ELITE

Skupcie się na gumisiach


http://sig.travutils.com/pl5/16629.png

Offline

 

#5 2008-11-16 21:31:23

mi111

Dyplomata ELITE VETERANS

16089583
Zarejestrowany: 2008-08-05
Posty: 162
Punktów :   

Re: prosze o rozstrzygniecie sporu

Wolverin powinien odzyskać osadkę ale czy za darmo? w koncu opolgaz stracił dwóch gadaczu a wolverin żadnego... Rekompensata się należy tak czy siak. I czemu herm występując w imieniu wolverina nie chce przyjąc warunków ugody - sam nie proponuje nic w zamian.

I czy w tym sojuszu istnieje rada która podejmuje decyzję?

Wybacz Marcinie ale uważam, ze twoja decyzja jest nie obiektywna - i to oczywiste, że stajesz po stronie elite V.

Ostatnio edytowany przez mi111 (2008-11-16 21:41:09)


Mam psy, sokoły, konie - kocham łów szalenie, a wokół same zające i jelenie.
Pałace stawiam, głowy ścinam kiedy mi przyjdzie na to chęć. Mam biografów, portrecistów i jeszcze jedno pragnę mieć...

Offline

 

#6 2008-11-16 21:43:02

a&i

Chiński zwiadowca

1682514
Skąd: Neverland
Zarejestrowany: 2008-05-30
Posty: 742
Punktów :   
WWW

Re: prosze o rozstrzygniecie sporu

a mnie sie nie podoba bo mialo cos byc na radzie a sie tu pierze brudy pod publike bym nazwała to raz
a dwa - a gdzie zainteresowani, dlaczego iles odob zastrasza opolgaz? czemu sie bezposrednio zainteresowani nie dogaduja tylko 3 na 1 jak banda lysego

ja sie w takim ukladzie opolgazowi nie dziwie jakby mnie zaczeto straszyć, widzialabym porywcze wyjscia z soju to bym sie tylkiem wypiela na taki sojusz


Głosuj na mnie jestem: mondra, pienkna, twurcza i i pszyjacielka - oddaj swuj głos to ja Twoja kandydatka na MISS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
http://zk.i4u.pl/forum/files/laugh34pm8kn_119.gifhttp://zk.i4u.pl/forum/images/smiles/icon_flaszen.gif
http://zk.i4u.pl/forum/files/zemdlal_173_119.gifhttp://zk.i4u.pl/forum/images/smiles/icopac_krol.gif

Offline

 

#7 2008-11-16 21:53:48

mi111

Dyplomata ELITE VETERANS

16089583
Zarejestrowany: 2008-08-05
Posty: 162
Punktów :   

Re: prosze o rozstrzygniecie sporu

anu i właśnie opolgaz tak reaguje i dlatego nie oddamy teraz tej osadki za darmo...


___________
opolgaz napisał(a):

Jednego gadułe miałem na stanie, drugi był schowany w dolince i musiał wrócić abym mógł go wysłać. Pierwszy wszedł o 19:14, a gaduła Woleverina o 19:23 więc skoro widział, że nie przejął osady to czemu nic nie napisał. Ja widziałem, że osada jest nie przejęta o godz. 22 a Wolv miał 4 godz. drogi, więc 5 strzał przejmuje i wysłałem o 22 znowu tym razem dwóch, aby 5 przejał. Ale jak widać mój pierwszy gaduła przejął osadę a ja ponisłem straty związane z nim. Potem przyszedł mój drugi gaduła aby przejąc już przejętą osade.
Pytanie: skoro zrobiłem to z premedytacją to po jaki ch... wysyłałbym drugiego gadułe o 22? Po to aby padł od razu?????????


Mam psy, sokoły, konie - kocham łów szalenie, a wokół same zające i jelenie.
Pałace stawiam, głowy ścinam kiedy mi przyjdzie na to chęć. Mam biografów, portrecistów i jeszcze jedno pragnę mieć...

Offline

 

#8 2008-11-16 21:53:54

Marcin L

Administrator

Skąd: -=SoPoT=-
Zarejestrowany: 2008-05-24
Posty: 685
Punktów :   

Re: prosze o rozstrzygniecie sporu

mi111 napisał:

Wolverin powinien odzyskać osadkę ale czy za darmo? w koncu opolgaz stracił dwóch gadaczu a wolverin żadnego... Rekompensata się należy tak czy siak. I czemu herm występując w imieniu wolverina nie chce przyjąc warunków ugody - sam nie proponuje nic w zamian.

I czy w tym sojuszu istnieje rada która podejmuje decyzję?

Wybacz Marcinie ale uważam, ze twoja decyzja jest nie obiektywna - i to oczywiste, że stajesz po stronie elite V.

Popatrzyłem na sprawę obiektywnie i nie jestem stronniczy

Wolverine pytał wszystkich w okolicy, również i mnie, czy mają wolnych gadaczy w związku z przejmowaniem tej osady. opolgaz wiedząc, że pomaga, powinien to zrobić bezinteresownie, a popełnił błąd - mam nadzieję, że nierozmyślnie - i przejął osadę, którą przejmował Wolverine

Jeżeli opolgaz pragnie rekompensaty, która wg mnie się mu nie należy, to sam mu wyślę i koniec tematu

Nauczka dla Wszystkich - pisać w dziale REZERWACJE o przejmowanych osadach, a unikniemy takich sporów na przyszłość


http://sig.travutils.com/pl5/16629.png

Offline

 

#9 2008-11-16 22:05:48

ackacper5

ELITE V

Zarejestrowany: 2008-06-01
Posty: 146
Punktów :   

Re: prosze o rozstrzygniecie sporu

Powiem wiecej powinien zapytac wolverina czy aby na pewno potrzebuje gadul na drugi obrot a nie sam podejmowac decyzje - tylko temu uwazam ze on chcial przejac ta wioske - i zadna pomylka to nie byla takie jest w tej chwili moje zdanie

wczesniej myslalem ze o 19 przejal ale tym ze o 22 tylko mnie upwenilo w moim przekonaniu


http://i34.tinypic.com/33ljr7d.jpg

Offline

 

#10 2008-11-16 22:25:27

mi111

Dyplomata ELITE VETERANS

16089583
Zarejestrowany: 2008-08-05
Posty: 162
Punktów :   

Re: prosze o rozstrzygniecie sporu

Całe moje skrzydło uważa ze opolgaz należy się rekompensata - chociażby za zastraszanie i występowanie wobec Nas z pozycji siły! Bo albo moje skrzydło jest partnerem w sojuszu elite albo się nas traktuje jak wrogów...


Mam psy, sokoły, konie - kocham łów szalenie, a wokół same zające i jelenie.
Pałace stawiam, głowy ścinam kiedy mi przyjdzie na to chęć. Mam biografów, portrecistów i jeszcze jedno pragnę mieć...

Offline

 

#11 2008-11-16 22:32:00

Marcin L

Administrator

Skąd: -=SoPoT=-
Zarejestrowany: 2008-05-24
Posty: 685
Punktów :   

Re: prosze o rozstrzygniecie sporu

Marcin L napisał:

Jeżeli opolgaz pragnie rekompensaty, która wg mnie się mu nie należy, to sam mu wyślę i koniec tematu

tak napisałem i słowa dotrzymam

Uważam, że jesteśmy jednością i zawsze podkreślam, że ELITE składa się ze Skrzydeł - nie odłamów jak to wiekszość pisuje - i nie ma Sojuszu wiodącego


http://sig.travutils.com/pl5/16629.png

Offline

 

#12 2008-11-16 22:40:17

mi111

Dyplomata ELITE VETERANS

16089583
Zarejestrowany: 2008-08-05
Posty: 162
Punktów :   

Re: prosze o rozstrzygniecie sporu

Dziękuję


Mam psy, sokoły, konie - kocham łów szalenie, a wokół same zające i jelenie.
Pałace stawiam, głowy ścinam kiedy mi przyjdzie na to chęć. Mam biografów, portrecistów i jeszcze jedno pragnę mieć...

Offline

 
Dostałeś minusa ? Zajrzyj do Zasad, czy się należał

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.skierniewicka-melina.pun.pl www.efemforum.pun.pl www.daclan.pun.pl www.ekstraklasamax.pun.pl www.wskrzeszenizpopiolow.pun.pl